choinki24.com.pl

Plantacja choinek - zrównoważony ekosystem uprawy

Zapytaj i zamów choinki

Świadome działania to dla nas podstawa. Dlatego mając na względzie naturalny ekosystem i nie prowadzimy nadmiernej eksploatacji terenów zalesionych. Dokładamy starań, aby nasza działalność plantacyjna niosła ze sobą wymierne korzyści dla lasu. Doprowadzając do zrównoważonego ekosystemu naszych upraw.

Nie wycinamy też nadmiernej ilości drzew, a jedynie w takiej ilości, ile faktycznie sprzedamy. Dzięki czemu wiele naszych drzewek z plantacji choinek nie idzie na zmarnowanie. Duża część z jodeł kaukaskich czy świerków srebrnych zakupywanych w hurcie w donicach, otrzymuje później nowe życie. Nie używamy również sztucznych nawozów, które mogłyby mieć negatywny wpływ na środowisko. Wybieramy też współpracujących plantatorów, którzy działają w zgodzie z naszą ideą.

warszawa choinki hurt

Plantacje jodły kaukaskiej

Jodła kaukaska to jeden z najbardziej wymagających gatunków drzew w uprawie. By drzewa uzyskały piękny kształt i doskonałą barwę muszą być uprawiane w bardzo specyficznych okolicznościach. Duża wilgotność powietrza, łagodny klimat i piaszczysto – gliniasta gleba to kombinacja najkorzystniejszych czynników przy uprawie jodeł kaukaskich. Wszystko to sprawia, że światową stolicą uprawie jodeł kaukaskich jest Dania. W naszym kraju najlepsze plantacje w pasie zachodniego wybrzeża.

Klimat i warunki otoczenia to jedno, jednak najważniejszy zawsze jest człowiek. Nasze choinki uprawiane są przez lokalnych plantatorów, a nie wielkie, międzynarodowe koncerny. Choinki, które oferujemy mają od 6 do nawet 14 lat.  Każde drzewo zanim trafi do naszych odbiorców jest formowane i poddane dokładnej pielęgnacji.

hurtowa sprzedaż choinek

Plantacje świerka pospolitego formowanego

Świerk pospolity to najbardziej tradycyjne, polskie drzewko choinkowe. Charakteryzuje się łagodnym, bardzo przyjemnym zapachem wydzielanym przez olejki eteryczne. Kluczem we właściwej uprawie świerka jest z jednej strony wybór miejsca o odpowiedniej glebie, która nie może być zbyt bogata. Z drugiej strony prawdziwą sztuką jest przycinanie tego drzewa, tak by uzyskało ono idealny kształt. W Polsce jest tylko kilka plantacji posiadających wiedzę jak to czynić.

Obecnie coraz więcej klientów detalicznych decyduje się na dwa drzewka. Głównym jest jodła kaukaska, która z całą pewnością jest najpiękniejszym drzewem choinkowym na świecie, z drugiej strony, niemal w ogóle nie pachnie. Dokupienie świerka pospolitego sprawia, że święta zawsze będą magiczne.

 

jodła kaukaska hurt choinek

Plantacje świerka srebrnego kłującego

Świerk srebrny, zwany też kłującym, to trzecie pod względem popularności sprzedawane w Polsce drzewko choinkowe. Choinka ta charakteryzuje się delikatnie wysrebrzonym kolorem oraz, jak sama nazwa wskazuje ostrymi igłami. Ponadto, świerk srebrny wydziela najbardziej intensywne olejki eteryczne ze wszystkich trzech, wymienionych choinek. Największym wyzwaniem przy uprawie tego gatunku jest zachowanie możliwie prostego kształtu oraz dużego zagęszczenia gałęzi.

Plantacja jodły kaukaskiej - zobacz na filmie!

Odtwórz wideo

Zapytaj i zamów choinki

Interesuje cię wybrany wariant naszych drzewek choinkowych w hurcie?
Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz, a my skontaktujemy się w celu przedstawienia oferty.